Zápas se Švédskem

Zápas nezačal nejlépe. Ve dvacáté vteřině fauloval Jágr a i když ten faul nebyl ani na hraně, ruští rozhodčí ukázali, jak přísná měřítka používají. Ovšem Česku to pomohlo, Rolinek dobře napadal posledního obránce a v první minutě ujel sám na Gustavsona. Rolínek poslal puk po ledě ke vzdálenější tyči a Česko vedlo 1:0 po první střele na bránu v zápase. Čechy gól neuvěřitelně nabudil a předvedli nejlepší třetinu za posledních pět let určitě. Přestříleli švédy o 11 střel, ale k dalšímu gólu to nevedlo. To se ukázalo jako velká chyba, v druhé třetině Švédsko velmi přitvrdilo a začalo nás přehrávat, z čehož těžil ve 25. minutě 19ti letý hráč Svenson a dal Vokounovi teploměr. Puk se jen tak tak dostal za čáru, ale Švédsko vyrovnalo. Přišla další přesilovka Švédska a po uplynutí trestu Novotného ve 30. minutě, si vzal puk v obranném pásmu a jako nejodpočinutější hráč ve hře ujel společně s Hubáčkem - ten kde vzal síly na ujetí přes celé hřiště po minutě bránění Švédské přesilovky je záhada. Dva metry před Gustavsonem parádně přihrál Novotný perfektně Hubáčkovi a ten ještě lepší střelou podruhé překonal Gustavsona. Češi opět vedli o gól a ukázalo se to jako vítězný gól. Švédové pak tlačili až do konce zápasu, ale nás parádní formou podržel Vokoun. V závěrečné powerplay češi unikli půl minuty před koncem, švédové faulovali a bylo rozhodnuto. Češi nejdůležitější zápas skupiny vyhráli a udělali si dobrou pozici do osmifinálové tabulky.